Programowanie dla dzieci

Programowanie dla dzieci

programowanie dla dzieciSuper programowanie dla dzieci w środowisku CoduGameLab

 

Kurs Kodu Game Lab z pewnością spodoba się chłopcom. Jest to jedno z najlepszych narzędzi do tworzenia efektownych gier 3D. Można je uruchomić zarówno na komputerze jak i na konsoli Xbox. Środowisko to jest bardzo proste w obsłudze, a do niego opracowany został interfejs graficzny w polskiej wersji językowej.

Program nie wymaga ono od użytkownika jakiejkolwiek wiedzy programistycznej. Służy on raczej do nauki programowania, poznawania zasad tworzenia gry czy innego programu (istnieje możliwość edytowania już zapisanych programów).

programowanie dla dzieci

Tworząc od podstaw własną grę zaczynamy od kreowania świata, w którym będzie się ona toczyć.

 

programowanie dla dzieciProgramowanie w środowisku SCRATCH

 

Kurs programowania w środowisku scratch wprowadza dzieci w świat nowoczesnych technologii cyfrowych. Programiści to elita wśród informatyków. Programowanie można zacząć już w pierwszej klasie. Nie są tu potrzebne specjalne umiejętności i wiedza gdyż dzieci w tym wieku doskonale radzą sobie w środowisku scratch. Wszystko polega na układaniu przygotowanych puzzli w odpowiednie struktury. Te struktury odpowiadają konkretnym obiektom i określają ich funkcje. Efekt pracy dziecka jest widoczny natychmiast w okienku obok, a to jest bardzo ważne by dziecko się nie zniechęciło. Można zatem tworzyć animowane historyjki, proste gry, programy edukacyjne. 

Ponieważ samo środowisko scratch jest bardzo intuicyjne, pozwala by dziecko szybko je opanowało. Dzięki temu uczeń może rozwijać swoje umiejętności logicznego (algorytmicznego) myślenia. Dziecko widzi natychmiast efekty swojej pracy z programem. To natomiast wpływa zwiększa jego motywację do pracy.

programowanie dla dzieci
W ten sposób dziecko poprzez zabawę poznaje zasady obowiązujące we wszystkich językach programowania. Scratch, choć jest przeznaczony głownie do nauki programowania, pozwala na tworzenie prawdziwych programów i gier. Dziecko, które samo tworzy programy w tym środowisku zaczyna wielką przygodę z programowaniem, a jak daleko zajdzie, to już będzie zależało od niego samego. Dajmy mu na to szansę.

 

programowanie dla dzieciGrafika komputerowa 3D

 

Coraz większe zastosowanie zdobywa grafika 3D. Umiejętność tworzenia takiej grafiki jest na pewno bardzo pomocna.

Poniżej dwa przykłady rysunków wykonanych w programie Wings 3D, oraz rysunki wykonane w programie Blender.
programowanie dla dzieci

Oferujemy naszym uczniom zajęcia z grafika 3D, na początek z wykorzystaniem programu Wings 3D, następnie przechodzimy do programu Blender.

 

programowanie dla dzieciGrafika komputerowa

 

Kurs ten skierowany jest zarówno do dzieci jak i do dorosłych. Grafika to jedna z najszybciej rozwijających się dziedzin informatyki. W ramach tego kursu dzieci i dorośli mają możliwość poznania profesjonalnych programów firm Adobe i Corel oraz ich darmowych odpowiedników.
Na zajęciach tworzymy i obrabiamy grafiki w programach: Photoshop, CorelDrav, GIMP, Hornil StylePix, Artweaver, Inkscape. Poznajemy możliwości tych programów, narzędzia jakie nam oferują każdy z nich. Dowiemy się jaki rodzaj grafiki zastosować do naszych konkretnych potrzeb. Wykorzystując programy graficzne będziemy mogli stworzyć własne logo, grafikę do naszej strony internetowej, oryginalne zaproszenie, plakat, czy naprawić stare rodzinne fotografie.

programowanie dla dzieci

Przykłady grafik wykonanych z wykorzystaniem programów do obróbki graficznej


Dla dzieci poznawanie możliwości grafiki komputerowej może być też początkiem wielkiej przygody z grafiką, nie koniecznie tylko tworzoną na komputerze. Może być bodźcem do twórczego działania, które dalej rozwinie się w przyszłości i stanie się jego pasją.

 

Projektowanie witryn internetowych

 

Własna strona internetowa coraz częściej bywa nam potrzebna, choćby do tego by zaistniała w sieci nasza firma czy nasze pomysły. Wielu wydaje się, że stworzenie takiej strony przekracza nasze możliwości. Dlatego przygotowaliśmy kurs wprowadzający w te zagadnienia. Nawet jeśli sami nie będziemy ich tworzyć, to zamawiając taką stronę u specjalisty będziemy wiedzieć lepiej czego potrzebujemy i wymagamy, a wiedza taka na pewno się przyda. Rozszerzony kurs wzbogacony jest o podstawowe wiadomości na temat pozycjonowania stron w przeglądarkach.

Zobacz więcej…