Nauka gry na instrumencie muzycznym

Lekcje gitary Lesznolekcje gitary Leszno

Ponieważ nauka gry na instrumencie muzycznym wpływa na całościowy rozwój dziecka, pomaga w rozwoju i nauce, zawarliśmy w naszej ofercie zajęcia łączące naukę gry na instrumencie oraz elementy zajęć terapeutycznych. Aby jak najlepiej wykorzystać możliwości tkwiące w nauce gry na instrumentach i zajęciach muzycznych, zadbaliśmy by były to zajęcia indywidualne. Co też ważne, prowadzone przez doświadczonego muzyka z przygotowaniem pedagogicznym i psychologicznym. Ponieważ zajęcia odbywają się w systemie indywidualnym, nauczyciel może całą swoją uwagę skupić na uczniu.

 

lekcje gitary Lesznolekcje pianina Leszno

 

Najbardziej popularny i klasyczny instrument muzyczny. Ucząc się na nim gry, uczeń może bardzo szybko i łatwo opanować umiejętność wydobywania dźwięku oraz usłyszeć efekty swojej nauki. Pianino jest idealnym instrumentem do zagrania każdego rodzaju muzyki przez dzieci, młodzież czy dorosłych. Ponieważ łączymy na naszych zajęciach muzykę z elementami terapii, kładziemy duży nacisk na kontakt z dzieckiem. Dziecko ucząc się gry na pianinie ćwiczy koordynację obu rąk, koncentrację oraz pamięć. Co równie ważne, dziecko poznaje na lekcjach podstawy harmonii i zasad muzyki. Nauka może odbywać się na instrumencie klasycznym (pianino). Można też uczyć się na instrumencie elektronicznym.

lekcje gitary Leszno lekcje gitary Leszno

Lekcje gitary Leszno. Ponieważ gitara to jeden z najpopularniejszych instrumentów, mamy do niej łatwy dostęp. Rozpoczynając naukę gry na tym instrumencie bardzo szybko, niemal natychmiast słyszymy efekt naszych ćwiczeń. Ponieważ instrument świetnie nadaje się do wykonywania różnych gatunków muzyki, możemy uczyć gry każdego gatunku, w zależności jaką muzykę lubi nasz uczeń.
U nas możesz uczyć się gry na gitarze klasycznej i akustycznej, różnymi metodami: z nut, z tabulatury, akordami. Dzięki temu uczeń naszej szkoły będzie potrafił wykonywać na gitarze różne gatunki muzyki od klasycznej po rozrywkową i biesiadną.

Zadzwoń do nas   665502578

lekcje gitary Lesznolekcje klarnetu Leszno

 

Klarnet to jeden z ulubionych instrumentów Mazarta, który docenił jego wyjątkową, subtelną barwę brzmienia i wprowadził ten instrument do orkiestry symfoniczne.
Uczniowie, którzy rozpoczną naukę gry na klarnecie mogą liczyć na fachową pomoc uczennicy solistów poznańskiej opery i filharmonii.
Wybierając jako instrument właśnie klarnet, można bardzo łatwo przejść na saksofon, przy którym bardzo podobny jest układ klap.

lekcje gitary Leszno zajęcia rytmiczno-ruchowe Leszno

Zajęcia rytmiczni-ruchowe prowadzone są poprzez różne formy, jak gra na instrumentach perkusyjnych, zabawy ruchowe przy muzyce, śpiewanie piosenek, słuchanie muzyki. Zabawy te prowadzone są z wykorzystaniem instrumentów Orffa i metod przez niego opracowanych. Celem tych zabaw jest wszechstronny rozwój dziecka, rozwijanie zdolności komunikacyjnych, wspomaganie naturalnego procesu rozumienia muzyki, rozwijanie inwencji muzycznych. Ponieważ zajęcia muzyczne bardzo często mają oddziaływanie terapeutyczne, wpływa to również na wyciszenie ucznia.

lekcje gitary Leszno lekcje śpiewu Leszno

Śpiewać każdy może … lub trochę gorzej. Jeżeli chcesz śpiewać lepiej zapraszamy do nas na lekcje śpiewu. Nauczymy cię zasad poprawnej emisji głosu, poprawnego oddychania przy użyciu przepony, podstaw zasad muzyki, śpiewania z nut i ze słuchu. 
Ponieważ chcemy by nasza oferta była dostosowana do potrzeb dzieci, dlatego utwory i piosenki, jakich będziemy uczyć są dostosowane do skali głosu ucznia i adekwatne do jego wieku.